اخبار و تازه ها

 
شعرخوانی و اجرای ارکستر سمفونیک صداوسیما در رثای امام دلها

شعرخوانی و اجرای ارکستر سمفونیک صداوسیما در رثای امام دلها

به گزارش خبرگزاری در این مراسم که با حضور جمعی از اهالی شعر و موسیقی و متولیان حوزه فرهنگی برگزار شد، ارکستر سمفونیک صداوسیما به اجرای دو اثر ماندگار پرداخت و تعدادی از شاعران هم با تک نوازی نی به شعرخوانی پرداختند. در ابتدای این برنامه علیرضا قزوه رییس دفتر شعر و موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما گفت: امام خمینی(ره) در یکی از شعرهای «منظومه‌ای از خاک تا ماه» به «منظومه‌ای نزدیک به زمین» تشبیه شد، چرا که بعد از هر هزاره‌ای مرد بزرگی می‌آید و یک اتفاق بزرگ را رقم می‌زند.
ارکستر سمفونیک صدا و سیما  بر روی عرشه ناوشکن دنا

نوای شور و حماسه با ارکستر سمفونیک صداوسیما

یکی از مهترین اتفاقات برای این ارکستر طی یکسال اخیر، خروج از پایتخت و اجرا در شهرستان‌ها بوده که ابتدا در شعر زیبای رشت و بزرگداشت میرزاکوچک خان جنگلی بود و اخیراً حضور در بندرعباس و اجرای موسیقی با رهبری سینا خیرآبادی در ساحل نیلگون خلیج‌فارس

مدیر هماهنگی موسیقی استانهای صداوسیما معرفی شد

در جلسه شورای مدیران معاونت استانهای صداوسیما که با حضور جمعی از مدیران دفتر شعر و موسیقی و سرود برگزار شد، از زحمات سیدحمیدرضا حسینی تقدیر و مهدی گروسی به عنوان مدیر هماهنگی موسیقی استانهای رسانه ملی معرفی شد.
 انتصاب سرپرست تولید دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما

انتصاب سرپرست تولید دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما

با حکم دکتر علیرضا قزوه رییس دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما «سیدحمیدرضا حسینی‌مقدم» به عنوان سرپرست مدیریت تولید منصوب و از زحمات «فرهاد برنجان» مدیر سابق تولید تقدیر به عمل آمد.
نشست «حکیم نظامی و شعر شاعران امروز»

نشست «حکیم نظامی و شعر شاعران امروز»

نشست «حکیم نظامی و شعر شاعران امروز» از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با همکاری دفتر شعر، سرود و موسیقی سازمان صدا و سیما، شنبه بیستم اسفندماه در تالار آیینه انجمن برگزار شد.
دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر

دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر به کار خود پایان داد

دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر که در استانه جشن میلاد نیمه شعبان برگزار شد، برگزیدگان خود را شناخت. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر با مشارکت دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر در ایستگاه پایانی

دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر در ایستگاه پایانی دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر به ایستگاه پایانی نزدیک شده و آخرین مراحل داوری آثار در دفتر شعر و موسیقی و سرود در حال انجام است.

ارکستر سمفونیک صدا و سیما در جشنواره موسیقی فجر؛ با هم می‌مانیم

تهران- ایرنا- اهمیت موسیقی برای همه ثابت شده، اما اینک وقت سرمایه گذاری جدی روی این هنر است. چرا که در دنیایی که جنگ و خشونت، بیداد می کند، موسیقی نقطه اتصال جوامع به آرامش و امید است.

آثار و خدمات فرهنگی استاد حسن ناهید در تاریخ موسیقی ایران ماندگار خواهد بود

رییس دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما با انتشار پیامی درگذشت استاد حسن ناهید پیشکسوت عرصه نی نوازی کشور را تسلیت گفت....
پاپ

فراخوان دومین جشنواره نماهنگ

دفتر شعر،موسیقی و سرود صدا و سیمای جمهوری اسلامی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی ،گردشگری ...
جشنواره

نشست خبری جشنواره ملی نماهنگ فجر/ ارسال 800 اثر در روزهای نخستین فراخوان

نشست خبری دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر با حضور علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر، موسیقی و سرود صداوسیما و همچنین دبیران این جشنواره یکشنبه نهم بهمن ماه در محل این دفتر برگزار شد.
جشنواره

فراخوان دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر منتشر شد

دبیرخانه دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر با انتشار فراخوان این جشنواره، فعالیت خود را به طور رسمی در دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما آغاز نمود.
مرکز موسیقی

مدیران ارکسترها و هماهنگی موسیقی و سرود صدای رسانه ملی معرفی شدند

در جلسه شورای مدیران دفتر شعر و موسیقی و سرود صدا و سیما، مهیار مهرآذر به عنوان مدیر ارکسترها و عبدالرضا صفایی به عنوان مدیر هماهنگی موسیقی و سرود صدای رسانه ملی معرفی شدند.
پاپ

راه اندازی سامانه پیام کوتاه

سامانه اطلاع رسانی مرکز موسیقی وسرود صدا وسیماراه اندازی شد
باکس نمایش
بالا