فراخوان دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر منتشر شد

دبیرخانه دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر با انتشار فراخوان این جشنواره، فعالیت خود را به طور رسمی در دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما آغاز نمود.

 به گزارش روابط عمومی دفتر شعر و موسیقی و سرود این جشنواره که با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی برگزار می شود دارای اهداف مختلفی از جمله: ترویج فرهنگ دینی و گسترش سبک زندگی ایرانی با استفاده از قالب پرطرفدار نماهنگ، گسترش و توسعه­ی آموزه های معنایی و آرمان های والای انقلاب اسلامی در گستره­ی جهان،  شناخت هنرمندان متعهد با هدف دستیابی به وحدت فرهنگی در مقابله با آموزه­های زندگی مادی، ترویج فرهنگ مقاومت و شناخت مفهوم استعمار مدرن در جهان،  شناخت استعدادهای جوان و طبایع خلاق در عرصه­ی هنر در کشور، ارتقا کیفی سطح تولیدات در قالب جذاب و پرطرفدار نماهنگ است که قرار است در دو بخش موضوعی و آزاد برگزار  شود.

مهمترین موضوعاتی که علاقمندان و هنرمندان این حوزه می توانند به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند: وحدت ملی، تصویر حماسه حضور مردم در وقایع تاریخی انقلاب اسلامی، دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های علمی- اقتصادی- اجتماعی- فرهنگی- امنیتی، استعمار نوین، تهاجم و نفوذ، هویت اجتماعی ، فرهنگی و شهروندی در پایتخت، حماسه مقاومت، فردای انقلاب (ایران آینده)، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی، گردشگری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و هنر های سنتی می باشد که در گستره ی زمانی اول خرداد سال 98 تا پانزدهم بهمن ماه سال 1401 تولید شده باشند.

آثار موسیقیایی مورد استفاده در تولید نماهنگ می‌تواند آرشیوی یاتولیدی باشد، هر داوطلب می‌تواند در کلیه بخش‌ها شرکت کند و جوایز به بهترین‌ها در هر بخش  نماهنگ،  کارگردانی، تدوین و تصویربرداری تعلق خواهد گرفت.

دبیرخانه این جشنواره در دفتر شعر و موسیقی و سرود واقع در طبقه ششم ساختمان اداری صداوسیما می باشد که علاقمندان می توانند آثار خود را حداکثر تا بیست و پنجم بهمن ماه امسال ارسال نمایند.

جزییات بیشتر این جشنواره بر روی تارنمای دفتر شعر و موسیقی و سرود به نشانی : music.irib.ir        قرار گرفته و شماره تماس 22167411 – 021 پاسخگوی سوالات متقاضیان خواهد بود.

لازم به ذکر است که مراسم اختتامیه این جشنواره در اسفندماه و در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار می شود.

 

مقالات مرتبط
اخبار
باکس نمایش
بالا