عبدالرضا صفایی مدیر ارکستر با اشاره به تاریخچه ارکستر سازمان، گفت: ارکستر سمفونیک دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما کار خود را با فرمان مقام معظم رهبری بعد از بازدید تاریخی ایشان از سازمان آغاز کرد که بی‌تردید از اثر برکت همان حضور است که این مجموعه بعد از سال‌ها هنوز پابرجاست و امروز با قوت و قدرت جلوه‌گری می‌کند. از دیرباز، هنرمندان بسیاری در این مجموعه حضور داشته و در جلوه‌گری آن کوشیده‌اند که یادشان را گرامی می‌داریم و هنرشان را ارج می‌نهیم. آخرین آن‌ها مرحوم بیگلری‌پور بود که رهبری ارکستر را برعهده داشت که خدایش بیامرزد. آخرین حضور ارکستر در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر مربوط به همان دوره حضور ایشان است.

مدیر ارکستر سمفونیک صداوسیما با تأکید بر انتخاب بهترین هنرمندان در آزمون‌های فنی گرفته شده افزود: ما هیچ محدودیتی در پذیرش استعدادهای جوان نداشتیم و اساساً کوشیدیم تا با حضور پراستعدادترین نوازندگان جوان در کنار هنرمندان باسابقه و پیشکسوت، هماهنگی زیبایی را از یک هم‌نوازی به صحنه بیاوریم. حضور دائم نوازندگان و تمرین‌های مستمر، اولین گام برای پویایی و ارتقای کیفی ارکستر است. ساختار ارکستر درست مثل یک سازمان است و نظم و هماهنگی در آن از بیش‌ترین اعتبار برخوردار است که خوشبختانه در دوسال اخیر این نظم و هماهنگی و استمرار وجود داشته است.

وی حضور ارکستر سمفونیک سازمان در سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر را فرصت مناسبی برای این ارتقا ارکستر دانست و گفت: با همراهی مدیر دفتر موسیقی و سرود سازمان و شورای سیاست‌گذاری دفتر موسیقی تصمیم گرفتیم پس از چند سال وقفه، امسال در بخش جنبی جشنواره حضور داشته باشیم که این حضور می‌تواند اتفاق خوشایند و درخشانی در کارنامه این ارکستر باشد که امیدوارم این رخداد هنری موجب شناخت بیش‌تر این مجموعه شود.


برای نظر دهی باید وارد سیستم شوید. ورود